Co za weekend z Aesthetic Dent

Szczecińska klinika stomatologiczna Aesthetic Dent znana między innymi z nowoczesnego leczenia bezzębia w jeden dzień, rewolucyjną metodą All-On-4 była bohaterką popularnego programu Oliviera Janiaka „Co za tydzień”, emitowanego przez stację TVN. Premiera odcinka odbyła się 18 grudnia 2022 roku.

Autor

Aneta Dolega

Ekipa telewizyjna do kliniki trafiła dzięki wybitnemu implantologowi prof. Paulo Malo, który na stałe współpracuje z Aesthetic Dent. – Gościł u nas sześcioosobowy zespół stacji TVN, w tym reżyser, operatorzy filmowi, dźwiękowcy, fantastyczni i bardzo sympatyczni ludzie – mówi dr hab. n. med. Katarzyna Sporniak-Tutak, współwłaścicielka AESTHETIC DENT, specjalistka chirurgii stomatologicznej i chirurgii szczękowo-twarzowej. Na planie zdjęciowym pojawił się Bartek Kasprzykowski, świetny aktor, szczecinianin, który zna pacjenta poddanego zabiegowi w tym dniu.

Widzowie reportażu nie tylko poznają pracę AESTHETIC DENT, ale przede wszystkim dowiadują się więcej o wspomnianej metodzie, która zmieniła oblicze światowej implantologii oraz życie wielu osób, od samego jej autora prof. Paulo Malo. Równocześnie oglądają, jak ta metoda jest zastosowana w praktyce, na konkretnym pacjencie. – Pacjentem, który zgodził się pokazać przed kamerą, jest Pan Wojciech z Polic – dodaje z uśmiechem dr hab. n. med. Katarzyna Sporniak-Tutak – Wspaniały człowiek, który pracuje na co dzień jako kamieniarz. Przed zabiegiem był na konsultacji u mojego męża dr Marcina Tutaka, który przedstawił mu cały plan leczenia i zabieg, ale też uspokoił i nastawił pozytywnie. Następnie pan Wojciech trafił na fotel, gdzie po usunięciu protezy, przeszedł procedurę wszczepienia implantów metodą All-on-4 oraz założenia (przykręcenia) na tych implantach zębów. Pacjent wyszedł zadowolony i szczęśliwy — z nowymi zębami, umocowanymi na stałe.

Wspomniana i prezentowana w programie procedura All-On-4 (inaczej: „wszystko na czterech”), umożliwia pełną odbudowę wszystkich zębów zaledwie w jeden dzień. Zabieg ten przeprowadzany jest w Aesthetic Dent przez wysoce wykwalifikowany zespół specjalistów, ale także samego prof. Paulo Malo.

 

Prestiż  
Styczeń 2023